Dy të vdekur e 49 të plagosur gjatë ndeshjes së futbollit (video)

0
SHPËRNDAJE

Perplasjet e dhunshme mes tifozerive rivale kane lene 2 te vdekur dhe 49 te tjere te plagosur raporton Agjensia e Lajmeve Zyrtare te Marokut. Gjithcka ndodhi gjate ndeshjes Raja Casablanca dhe Chabab Rif Al Hoceima. Nuk eshte hera e pare qe tifozet e Rajas, nje prej klubeve me te medha te Marokut, te perfshihen ne ngjarje te dhunshme si kjo. Pas kesaj ngjarje, ekipi vendas Raja Casablance, do te luaje pese ndeshje me dyer te mbyllura si dhe eshte gjobitur me nje shume te hollash qe shkon diku te £7,150.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.