E dashur federatë, dua një biletë!

0
SHPËRNDAJE

 11999008_395907240608926_4433909973753736510_n

Federata Shqiptare e Futbollit ka lënë një mesazh për tifozat kuqezi që do të pajisen me biletë në ndeshjen ndaj Serbisë. Mbishkrimi është i qartë me nje sensibilizim për “Fair-Play”. Por atyre që nuk janë pajisur me biletë nuk i intereson aspak cfarë federate thotë, madje në rrjetet sociale, ata komentojnë të irrituar faktin se biletat po shpërndahen tek njerëz që s’kanë asnjë lidhje me futbollind dhe vijnë në stadium për të shyer kohën.shqiperia---fra

“E dashur federat jam një tifoz i përhershëm i kombëtares dhe kësaj here po më bëhet një padrejtësi me mungesën e biletës për të ndjekur këtë sfidë. Nuk kam para, as kostum e kollare, por kam një zemër të madhe, e gjitha KUQEZI.”shqiperia

Është ky njëri nga mesazhët prekës të shumtë që tifozët shkruajnë në facebook. Në fakt duket qartë se federata po ndjek stradegji që të shpërndahen biletat tek njerëz serioz apo me pozicion të larta pune, në mënyrë që të mos ketë rrëmuja. Por në krahun tjetër zemra e një tifozi të thjeshtë qanë për të parë këtë sfidë në “Elbasan Arena”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.