E fundit, rrëzohet avioni me ekip futbolli në bord

0
SHPËRNDAJE

702e4b8f026e4cf597b5d47a396a6c50_originalEshtë rrëzuar në orët e vona të mbrëmjes një avion në aeroportin ndërkombëtar të Medelinit, në Kolumbi, në bordin e të cilit ishte edhe një ekip brazilian që udhëtonte atje për të marrë pjesë në një turne miqësor. Nga 72 pasagjerë që ishin në total në bord, deri më tani konfirmohen nga autoritetet vendase, vetëm 6 të mbijetuar .

Një tragjedi e vërtetë po cilësohet nga mediat vendase dhe më gjerë teksa nuk ka shpresa për të mbijetuar nga ekipi brazilian i Chapecoense që do të luante finalen e turneut miqësor në Medelin ndaj Atletico Nacional.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.