E pabesueshme ku mund të luaj Carlos Tevez

0
SHPËRNDAJE

tevezJuventus në kërkim të një golashënuesi të klasit të parë për të zëvendësuar Alvaro Moratan që u ritransferuara tek Real Madrid.

Zonja e Vjetër do të bëjë një transferim befasues në Torino, duke e sjellë përsëri në skuadër, Carlos Tevezin sipas  Corriero dello Sport.

“ El Apache” ditë më parë kishte pranuar një ofertë nga skuadra e West Hamit por argjentinasi kishte kërkuar pagë plotë 291 mije euro në javë ndëra londinezër kishin dhënë vetëm 116 mijë euro.

Prandaj Tevez mund t’i bashkohet prap Juventusit ku do të ishte një zevendësues ideal për Paulo Dybalan dhe Mario Mandzukicin.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.