E pabesueshme, tifozët kërkojnë largimin e Arsen Wenger

0
SHPËRNDAJE

venger
Arsen Wenger është duke u kritikuar shumë nga tifozët e Gunners pasi ai nuk ka arritur që një dekadë ta sjell në Emirates së paku trofeun e Premier Ligës andaj kërkojnë edhe shkarkimin e tij nga klubi.

Trajneri francez është në krye të Arsenalit prej gati 20 vitesh dhe ka pasur shumë suksese me skuadrën e topçinjve por që tifozët mendojnë që ka ardhur koha që të përshëndetet me klubin por që Wenger nuk është i lëkundur nga ideja që ta ndihmoj Arsenalin edhe më tutje sipas Daily Star.

“Unë ka bërë më të mirën për klubin dhe vazhdoj ta bëjë pasi kryesia ka ende besim në projektin tim. Kemi pasur shumë suksese mirëpo edhe dështime por gjithmonë kam punuar dhe do të punoj për të mirën e skuadrës” ka thën Wenger.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.