E papritur! Ish mbrojtësi i Liverpool lë futbollin në moshë ende të re

0
SHPËRNDAJE

E papritur! Daniel Agger ka marrë vendimin të largohet nga futbolli i luajtur në mënyrë të papritur dhe në një moshë tepër të re. Vetem 31 vjeçar, mbrojtësi danez ka vendosur të varë këpucët në gozhdë për të vazhduar jetë e tij normale, larg fushave të blerta.

Daniel Agger
Daniel Agger

Agger ka qenë një ndër mbrojtësot më të dalluar të sezoneve të fundit, teksa mbajti peshën e prapavijës tek Liverpool për disa vite duke u emëruar dhe zëvëndës kapiten pas Steven Gerrard. Pas largimit nga të kuqtë ai u rikthye tek ish ekipi i tij i fëmijërisë, Brondby, teksa tashmë mori edhe vendimin për t’i dhënë fund futbollit të luajtur.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.