E trishtueshme, mbytet në det portierja e Kombëtares

0
SHPËRNDAJE

_92240041_fatima
Fatima Jawara

Përpjekjet e dëshpëruara të vendeve afrikane dhe atyre nga Lindja e Mesme për të arritur Europën nëpërmjet detit Mesdhe kanë lënë të tjera viktima, në mesin e të cilëve edhe portieren e Kombëtares së Gambias, 19 vjecarjen Fatima Jawara. Lajmi i trishtueshëm u konfirmua nga vetë familja e saj. Jawara do të mbahet mend si një talente e futbollit dhe sidomos për një penallti të pritur mjeshtërisht vitin e kaluar ndaj ekipit skocez të femrave Glasgow Girls.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.