Edgar Çani kërkon të luaj, Telushi në pikëpyetje

0
SHPËRNDAJE

Partizani ka vuajtur dje normalisht seancat stërvitore dhe trajneri Dalipi ka pasur të gatshëm të gjithë futbollistët e tij, ndërkohë që i diferencuar ka punuar vetëm Bruno Telushi, i cili kthehet pas një operacioni.

Në ndeshjen e radhës ndaj Vllaznisë, pritet që trajneri Dalipi t’i japë më shumë minuta në dispozicion Edgar Çanit, që dha shenja pozitive në ndeshjen ndaj Luftëtarit. Ai u aktivizua për pak minuta, ndërkohë që në prekjen e parë të topit arriti të fitonte 11-metërsh.

Nuk përjashtohet mundësia që Çani ta nisë edhe si titullar, ndërsa në rastin më të keq ai mund të luajë vetëm një pjesë loje në varësi të zhvillimit të takimit. Me rikthimin e tij, Partizani ka më shumë forcë në sulm, një repart ku të kuqtë kanë vuajtur shumë në këtë sezon futbollistik.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU