Edgar Cani pranë kalimit në Lega Pro

0
SHPËRNDAJE

caniSulmuesi i Kombëtares Shqiptare Edgar Cani mund të transferohet në Lega Pro. Futbollisti është ende në pronësi të Catanias por ka kërkesa nga klubet italiane, sidomos nga Lecce e cila synon ngjitjen në Serie B dhe për këtë aryse po tenton të transferojë në skuadër sulmuesin shqiptar. Cani 6 muajt e fundit të sezonit të kaluar ishte i huazuar te Leeds United ku nuk arriti të lërë shenjë. Këtë herë  do të tentojë të rinisë nga Lecce për të provuar të rikthehet edhe në orbitën e Gianni De Biasit.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.