Edhe Bylis me stemë dhe fanella të reja

0
SHPËRNDAJE

11826058_1645493455693053_1559767041121201924_n
Logo e re dhe dy logot e mëparshme

 

Bylis Ballsh 2

Bylis Ballsh 3

Jo vetëm Flamurtari por edhe Bylis do të ketë stemë (logo) dhe fanella të reja në kampionatin kombëtar 2015-16. Në dallim me logot e mëparshme, stema e re e klubit ballshiot do të jete pamja e monedhës në të cilën është gdhendur me gërma ilire emri “Bylis”, emri i fisit Ilir të Bylinëve që jetonte në krahinën e sotme të Mallakastrës, përgjatë luginës së Vjosës. Jo vetëm stema, por Bylis po bën edhe rregullimet e nevojshme në stadium si dhe ka bërë disa blerje të rëndësishme dhe ka bërë të ditur që do të ketë edhe fanellat e saj moderne për sezonin e ri.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.