0

muriqi

Vedat Muriqi vazhdon të shkëlqejë në Turqi duke shënuar dygolëshin e radhës në Ligën e Parë Turke.

Ai tashmë është ngjitur në kuotën e 16 golave vetëm një më pak se kryegolshënuesi i kësaj Lige, Pote.

Sfida nis mir për Giresunsporin e Muriqit që në fraksionin e parë shënon tre gola, dy prej të cilëve nga ish futbollisti i kombëtares U21.

Muriqi hap serinë e golave në minutën e 6’ dhe Ozkan dyfishon për vendasit. Ndërsa Muriqi rikthehet të shënoj këtë herë nga pika e bardhe këtë herë në minutën e 44’ duke e mbyllur pjesën e parë me rezultatin 3-0.

VIDEO

Por pjesa e dytë do të ndryshoj komplet muzikë pasi Ercyeisspor shënon tre herë duke barazuar kështu sfidën dhe Giresunspor mbtet jashtë momentalisht zonës play-off për tu ngjitur në Superligë.