Edhe një klub tjetër refuzon shërbimet e Balotellit

0
SHPËRNDAJE

balo
Presidenti i Bolognas, Joey Saputo po ngurron për idenë e nënshkrimit me Mario Balotellin, pasi thotë se ne nuk do të blejmë lojtarë për qëllime marketingu.

Ish-sulmuesi i Italisë është duke u lidhur me shumë ekipe italiane, ku më prestigjiozja është Lazio, por Bologna mund të jetë një opsion.

“Lojtarët nuk janë blerë për qëllime të marketingut. Ne kemi një drejtor sportiv dhe unë do të shtyjë vendime e tij”, ka thënë presidenti Saputo për Repubblica.

“Dy vjet më parë ne kishim synim të rritemi në Serie A dhe e bëmë këtë. Vitin e kaluar kemi pasur qëllim për të shpëtuar veten nga rënia dhe e bëmë”.

“Këtë vit ne kemi nevojë për tu përmirësuar. Ne duhet të rritemi mirë dhe ngadalshëm, siç e kam thënë gjithmonë”.

Alternativë e Bolognas për Balotellin mund të jetë Umar Sadiq i Romës dhe klubi ka një mbledhje të planifikuar për të vendosur se cilin opsion për të ndjekur.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.