Edhe tifozët e Kukësit të indinjuar me policinë

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Duket se jo vetëm tifozët e Partizanit kanë qënë në qendër të sulmin nga Policia e Shtetit ditën e djeshme. Edhe tifozët e Kukësit pretendojnë se nuk janë trajtuar mirë nga punonjësit e policisë, pasi nuk i kanë lejuar të fusin në stadium banerin e tifogrupit “Armata e Veriut” dhe se i kanë arrestuar dy nga shokët e tyre që ishin të pranishëm për këtë ndeshjes. Ja deklarata e plotë e tyre:
image
“Policia shqiptare vazhdon të mbajëtifozat larg stadiumeve. Pas bluzës Autochthonous e cila u ndalua në “Elbasan Arena” sot u ndalua edhe baneri “Armata e Veriut” në “Qemal Stafa”, madje dhe dy prej pjesëtarëve janë shoqëruar në polici. Turp!!!!!!!”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.