Edmond Kapllani shënon dhe i jep kualifikimin Frankfurtit (video)

0
SHPËRNDAJE

Bildnummer: 11355900  Datum: 02.09.2012  Copyright: imago/Picture Point Frankfurt, 02.09.2012, Volksbank Stadion, Fussball, 2.Bundesliga, 4. Spieltag , FSV Frankfurt vs. FC Erzgebirge Aue , Im Bild; Tor für Frankfurt. Edmond Kapllani (li.) hat zum 1:0 getroffen und bejubelt seinen Treffer. , ; Fussball 2013 GER x0x xub 2012 quer Fußball Saison 2012/ 2013 2012 2013 Picture Point 2.BL Aktion Bundesliga FCE Bornheim Goal Tor Treffer Torerfolg  Image number 11355900 date 02 09 2012 Copyright imago Picture Point Frankfurt 02 09 2012 Peopleu0026#39;s Bank Stadium Football 2 Bundesliga 4 Matchday FSV Frankfurt vs FC Ore Mountains Aue in Picture goal for Frankfurt Edmond Kapllani left has to 1 0 taken and cheered his Results Football 2013 ger x0x xub 2012 horizontal Football Season 2012 2013 2012 2013 Picture Point 2 BL Action shot Bundesliga FCE Bornheim Goal goal Results Goals

Edmond Kapllani ka qenë protagonist sot në ndeshjen e ekipit të tij FSV Frankfurt kundër BFC Dynamo. Ndeshja ishte e vlefshme për Kupën e Gjermanisë DFB Pokal dhe u fitua nga FSV Frankfurt me rezultatin 2-0. Kapllani është aktivizuar si titullar dhe ka luajtur për 88 minuta duke i dhënë golin e avantazhit skuadrës së tij me një gol të shënuar në minutën e 4-t të takimit. Sulmuesi durrsak i ka hapur kështu rrugën fitores së skuadrës së tij që arriti të shënojë edhe golin e dytë me anë të Dedic në minutën e 42. Provë e mirë e Kapllanit i cili tregon edhe njëherë se është një sulmues që e njeh shumë mirë portën.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.