Egnatia afron nje sulmues te njohur

0
SHPËRNDAJE

Egnatia vijon pregatitjet per startin e kategoris se pare , teksa vec pregatitjeve drejtuesit kane afruar ne skuader dhe nje sulmues te njohur per kategorin e pare behet fjale per ish sulmuesin e Beses Mateo Hasa.

Hasa eshte goditja e 7 per Egnatian pasi me pare kane firmosur Birja , Haremi, Nako, Selimaj, D.Dosti,E.Veliaj .

Vec afirimeve tek Egnatia ka pasur dhe largime ku jane larguar Haxhi , Pellumbi , Melani , Xhafa, Sulejmani , Levendi , dhe sulmuesi Lushnjare Arber Allkanjari i cili u afrua merkaton e veres po nuk bindi drejtuesit per te vijuar bashkpunimin.

Keto dite ne Rrogozhine pritet te mberrine dhe 6 lojtar nga jashte dy do te huazohen ne Lushnje , dhe kater do te jene pjes e Egnatias , nje prej tyre “minuta90.com” ka arritur ta zbuloj qe do te jete me shtetsi Japoneze.
Problem per afrimin e këtyre lojtarve ka qen mos pajisja me viza gje qe ka përfunduar dhe vetem mberritja e tyre ne Shqiperi ka mbetur , lojtaret do te sillen ne Shqiperi nga agjensia Zviceriane qe kte verë bleu 51% te aksioneve te Egnatia.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.