Egnatia fiton me përmbysje ndaj Turbines

0
SHPËRNDAJE

Egnatia ka fituar me permbysje sot miqsoren ndaj Turbines se Cerrikut.

Ndeshja ka nisur direkte me gol per Cerrikasit te cilet arrin te shenojne me Roshin me penallti , ndersa vendasite i jane pergjigjur me Samet Gjoke po me penallti , por barazimi ka zjatur vetem pak minuta pasi (Gazheli) ka relizuar duke cuar shifrat ne 1-2 me kte rezultat eshte mbyllur pjesa e pare .

E dyta ka nisur me ndryshime te shumta , pasi tekniket Gjoni e Bardhi i kane dhenë mundesine te gjithë lojtarve te tregojne vlerat e tyre , per te barazuar shifrat ka menduar Vangjel Mile qe nuk harron kurr te mos shenoj , Mile ka cuar shifrat ne 2-2 ku 5 min nga fundi Cerrikasit shenojne dhe nje autogol ,duke cuar shifratë në 3-2 .

Binte ne sy loja e vaket nga te dyja ekipet dhe prej ndryshimeve te shumta.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.