Ekipi tunizian realizon një super 11-metërsh (Video)

0
SHPËRNDAJE

Sport Bota/ Gjatë miqësores Etoile – Marseille, lojtarë e ekipit tunizian kanë bërë një veprim spektakolar. Ata kanë reaziluar një 11-metërsh me një ide origjinale, duke mos e goditur topin menjëherë, por duke berë një pasim brënda zonës, dhe më pas shoku i skuadrës realizoi golin. Teksa ndeshja ishte me rezultatin 4-0 për ekipin francez, tunizianët fituan një penallti, duke realizuar golin e nderit në këtë mënyrë.

Në këtë mënyrë lojtari nga Tunizia i ka dhënë një leksion edhe lojtarëve si Thierry Henry dhe Robert Pires të cilët kanë tentuar t’a bëjnë edhe më parë këtë realizik, por nuk kanë arritur dot t’a shndërrojnë në gol idenë e tyre.

https://youtu.be/c3UCKco-5to

Idea e realizimit në këtë mënyrë ka ardhur qysh në vitin 1982, ku ai që e realizoi ishte Johan Cruyff, i cili nuk e goditi topin menjëherë, por pasoi brënda zonës për shokun e tij të ekipit, dhe më pas realizuan gol.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.