Eksod tek Barcelona, 8 lojtarë me valixhe në duar

0
SHPËRNDAJE

barca
Pas transferimit të Denis Suarez, Samuel Umtitit dhe Lucas Digne, drejtuesit e Barçës tani do të përqendrohet në largimin e disa futbollistëve.

Problemi më i madh është krijuar me lojtarët të cilët janë kthyer nga huazimet, e të cilët nuk bëjnë pjesë në planet e trajnerit Luis Enrique.

Sipas Sport.es, nga “Camp Nou” në këtë verë pritet të largohen Alex Song, Martín Montoya, Alen Haliloviç, Thomas Vermaelen, Adriano, Tello, Douglas dhe Claudio Bravo.

Nga klubi “Blaugran” tashmë është larguar mbrojtësi i djathtë, Dani Alves, që iu bashkua kampionit të Italisë, Juventus.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.