Ekuban, stoli e bën milioner

0
SHPËRNDAJE

 

Sulmuesi i Partizanit Ekuban është një nga lojtarët më cilësorë të ekipit, edhe pse në ndeshjet e fundit sikur e ka humbur disi nuhatjen përpara portës. Gjithsesi, me golat dhe lojën e tij ai tregon se është tepër i vlefshëm për skuadrën.Ghanaian-starlet-Caleb-Ekuban-wants-to-enjoy-some-playing-time-in-the-Italian-Serie-A-for-Chievo-Verona-before-the-end-of-the-season.

Gazeta e përditshme SportEkspres ka zbuluar faktin se lojtari ka një klauzolë të cuditshme, e cila e bënë milioner në rast të uljes në stol. Sipas gazetës Ekuban përfton 30 mijë euro nëse aktivizohet 80% të ndeshjeshjeve, ndërkohë që nëse nuk arrinë këtë përqindje, ateherë shuma do të ishte 75 mijë euro. E cuditshme, por e vertëtë, stoli do ta bentë të pasur sulmuesin e kuq.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.