Ekuban, zyrtarisht i kuq

0
SHPËRNDAJE

 

partizaniKlubi njofton se ka arritur marrëveshjen me Kievo Veronën për transferimin në formën e huazimit të Kaleb Ansah Ekuban. Sulmuesi 22 vjeçar me pasaportë Italiane, do të jetë pjesë e 15-të herë kampionëve të vendit për sezonin e ri futbollistik 2016 – 2017. Ekuban i cili prej 10 ditësh i është bashkuar skuadrës në seancat stërvitore, ka bindur trainerin Sormani dhe sot ka nënshkruar marrëveshjen me të kuqtë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.