“Elbasan Arena” nuk ka vend për Tirana-Vllaznia

0
SHPËRNDAJE

Derbi i Shqipërisë mes Tiranës dhe Vllaznisë është ende pa një stadium. Drejtuesit e “Selman Stërmasit” po ndërhyjnë për të përmirësuar gjendjen e tapetit, ndërsa zyrtarët e stadiumit të Elbasanit nuk pranojnë dy ndeshja brenda dy ditëve. Alternativa e mundshme mbetet stadiumi i qytetit të Fierit.

Takimet e shumta të zhvilluara në një hark të shkurtër kohor në stadiumin “Selman Stërmasi” kanë detyruar drejtuesit e këtij impianti të ndërhyrjnë për të përmirësuar gjëndjen e tapetit, ku kujtojmë se në pak javë ka luajtur ekipi i Tiranës, Korabi dhe eliminatoret e Europianit U-19.

Në këtë mënyrë kur pritej që supersfida mes Partizanit dhe Skënderbeut të zhvillohej në “Selman Stërmasi”, jo vetëm që ky takim nuk do të luhet aty, por as Tirana që është pronare e këtij impianti nuk do mund ta shfrytëzojë atë, të paktën për ndeshjen e rradhës, por në ndryshim nga takimi mes të kuqve dhe korçarëve që do të spostohet në “Elbasan Arena”, bardheblutë kanë mbetur në mes të rrugës.

Kjo pasi drejtuesit e stadiumit të Elbasanit nuk kanë pranuar që në harkun e dy ditëve të zhvillohen dy ndeshje, pasi terreni do të rëndohej së tepërmi.

Për momentin alternativa më e mundshme mbetet ajo e stadiumit të qytetit të Fierit “Loni Papuçiu” duke qenë se edhe Apolonia këtë javë do të luajë në transfertë.

Hipotezat e tjera janë “Niko Dovana” i Durrësit dhe stadiumi i Peqinit, por vështirë që edhe klubi i Teutës të japë dritën jeshile, pasi të dielën në këtë impianti durrsakët presin Laçin, ndërkohë që në Peqin terreni është në gjendje të mjerueshme.

Pra aktualisht ende nuk është e qartë se ku do të zhvillohet derbi i Shqipërisë mes Tiranës dhe Vllaznisë. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.