Elbasan, shpaloset fanella gjigande e Kombëtares

0
SHPËRNDAJE

Me afrimin e kampionatit Europian “France 2016” ku per here te pare do te jete pjese edhe Shqiperia, nje grup aktivistesh nga qyteti i Elbasanit kane bere nje veprim teper te bukur ne lidhje me kete gje.

admin-ajaxGrupimi i quajtur “Vlerat e Shqiperise” ka shpalosur ne muret e kalase se qytetit te Elbasanit nje fanelle te Kombetares kuqezi me permasat 6×3 metra. Nje gjest per t’u vleresuar ky nga ana e aktivisteve ne qytetin e Elbasanit, qe me afrimin e kampionatit europian kane zgjedhur kete menyre per te shprehur mbeshtetjen e tyre per Kombetaren dhe per te sjelle sadopak atmosferen e ndeshjeve ne kete qytet.

Fanella gjigande, qe ishte nje ide e aktivistit Rafael Shabani, mbante fanellen me numer 10 per nder te sulmuesit Armando Sadiku, i cili eshte i vetem lojtar i nga Elbasanit ne “Euro 2016”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.