Elbasani-Lushnja barazim i “thatë” në Korçë

0
SHPËRNDAJE

Kategoria Parë

Elbasani – Lushnja 0-0

Ka përfunduar në barazim me rrjeta të paprekuar kryendeshja e Kategorisë së Parë, Elbasani – Lushnja. Në ndeshjen e zhvilluar në Korçë të dy ekipet nuk kanë arritur dot të shënojnë të paktën një gol për të marrë tre pikët në ndeshjen e parë. Sfida ishte e fortë, por më superiore disi ishte ekipi i Lushnjes që kisht edhe disa raste të pastra shënimi por pa arritur ti konkludojë në gola. Ndërkohë që Elbasani e kishte disi të vështirë përballë lushnjarëve dhe nuk zhvilloi një ndeshje të dobët duke mos patur shumë raste për të shënuar. Në fund një pikë që më shum i shkon përshtat Elbasanit për nga mënyra se si u zhvollua ky takim.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.