Eleminohen Cana dhe Lenjani

0
SHPËRNDAJE

Lorik Cana
Lorik Cana

Legjionarët/ Nantes i Canës dhe Lenjanit është  eleminuar në mënyrë të papritur nga Kupa e Francës teksa i ka shpëtuar kualifikimi nga duart për vetëm pak minuta. Skuadra ku luajnë dy lojtarët shqiptarë ishte në avantazh për më të shumtën e kohës, por që e humbi ndeshjen ndaj Sochauxpas kohës shtesë me rezultatin 3-2.

Ermir Lenjani
Ermir Lenjani

Të dy lojtarët e Kombëtares shqiptare luajtën për 120 minuta në këtë përballje, por fatkeqsisht ekipi i tyre u eleminua nga trofeu i dytë më i rëndësishëm në Francës. Tashmë ekipi i Nantes do të fokusohet vetëm në kampionat, ku Europa është shumë pranë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.