Eleminohet Melbourne, shpërthen në lot Berisha

0
SHPËRNDAJE

berishaLegjionaret/ U eliminua ne menyre dramatike 2-1 ne ndeshjen e play-off atehere kur dukej se goli i tij ne minutat e fundit i dhuruan kualifikimin ne katershe Melbourne Victory. Por goli i barazimit ne minuten e fundit dhe i dyti ne minuten e trete shtese i dhane te drejten e vazhdimit per me tej ish-ekipit te Besart Berishes, Brisbane Roar. Megjithate ky ishte nje sezon pozitiv per sulmuesin shqiptar qe arriti ne kuoten e 17 golave ne kampionat, fitoi trofeun e Kupes ndersa eshte prane kalimit te grupit ne Champions League te Azise

S'KA KOMENTE

Comments are closed.