Elezaj firmos te Perugia

0
SHPËRNDAJE

13728979_906880876083733_8932210141454421784_n
Elezaj te Perugia

Portieri i ri dhe i talentuar, Entonjo Elezaj, kaloi nga Pro Vercelli te Perugia në Serine B ita-liane. Futbollisti 20 vjecar ishte protagonisti kryesor i fitimit të Kupës së Maltës edicionin e fundit me Sliemma Wanderers ku ishte huazuar nga Pro Vercelli. Elezaj ka dale nga akade-mia e Juventus dhe shihet si një nga portierët shqiptarë me më shumë perspektivë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.