Elis Bakaj në Bjellorusi, ja shuma e majme e parave që do fitojë

0
SHPËRNDAJE

Elis Bakaj është vetëm një hap larg transferimit te klubi bjellorus Shaktjor Soligorsk. “Panorama Sport” kishte paralajmëruar ditë më parë se klubet ishin në bisedime për sulmuesin Bakaj.

E reja e fundit është se Kukësi dhe klubi i Shaktjorit kanë arritur në marrëveshje. Pritet që lojtari të transferohet brenda javës në Bjellorusi, pasi kampionati atje nis në fund të këtij muaji.

Kukësi mësohet se e ka lënë jashtë grumbullimit sulmuesin, për ndeshjen e nesërme me Lushnjën.

Gazeta mëson se nga ky transferim, klubi i Kukësit do të përfitojë një shumë të majme, mbi 100 mijë euro. Detaje të tjera nga ky transferim, mund t’i lexoni në numrin e nesërm të gazetës.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU