Emery: Sevilla do firmosi me një “bomber rrace”

0
SHPËRNDAJE

unai-emery-sevilla-la-liga-04042015_pwe1ub6xw6jp1hxvhrojwqia0
Unai Emery, trajneri i Sevilias

Sevilia po kërkon një sulmues i cili do të zëvendësojë Carlos Bacca-n, i cili kaloi tek kuqezinjtë e Milanit për 40 milion euro: “Ne tani na duhet të gjejmë një tjetër Bacca. Një sulmues që siguron mbi 25 gola në sezon,” – u shpreh trajneri Emery për gazetën “Corriere dello Sport”  “E dimë që nuk është e lehtë të mbushim hapësirën që na ka lënë Bacca por kemi disa alternativa. Po ndjekim Chichariton, Immobilen dhe disa të tjerë ndërmjet të cilëve edhe Lorienten. Ne do u bëjmë ofertën tonë. Ne nuk do të shohim moshën por dëshirën e lojtarit që të veshi fanellën tonë,” e mbylli ai prononcimin e tij .

S'KA KOMENTE

Comments are closed.