Ergys Kaçe, lamtumirë Kombëtare!

0
SHPËRNDAJE

2d36b76800000578-3270457-image-m-13_1444728672146
Ergys Kace

Ergys Kace mund të mos e veshë më bluzën e Kombëtares, të paktën për sa kohë të jetë trajner i saj Giovanni De Biasi. Kapricio e të riut nga Korca apo kryenecesi nga trajneri De Biasi, kjo mbetet për tu gjykuar por e dëmtuar në këtë mes del Kombëtarja e cila duket se do të privohet nga një element mjaft cilësor në një repart ku ka shumë nevojë si ai i mesfushës.

Sipas Panorama Sport, Kace është ndjerë i fyer pasi trajneri i ka komunikuar në sy edhe të të tjerëve që nuk do jetë as në stol me Lihtenshtejnin dhe Spanjën pasi nuk është në formë të mirë fizike ndonëse mesfushori ka luajtur rregullisht për cekët e Plzen, madje duke rënë në sy për mirë.

Sipas të njëjtit burim, Kace nuk është ankuar për moskativizimin por së paku nuk priste të përfundonte në tribunë dhe për këtë arsye ka vendosur të tërhiqet nga Kombëtarja. Në këtë pikë ka ndërhyrë presidenti i FSHF-së, Armando Duka i cili i ka folur lojtarit por tani duket e vështirë për të mos thënë e pamundur që gjërat të kthehen si më parë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.