Etrit Berisha në formacionin e javës

0
SHPËRNDAJE

Qëkur ka shkuar te Atalanta ka lënë përshtypje të shkëlqyera duke pësuar shumë pak dhe duke “fituar në heshtje drynin e Bergamos”, sic thotë Gazzetta dello Sport, mirëpo aftësitë e portierit të Kombëtares shqiptare ranë në sy edhe më tepër ndaj një kandidati për titull kampion, si e mban veten Roma. Paraqitja në fitoren 2-1 të Atalantës ndaj kryeqytetasve e ka detyruar median prestigjoze ta vendosë Etrit Berishën në 11-shen e javës, një arritje e bukur dhe e rrallë për një lojtar shqiptar në një ligë të cilësisë së lartëberisha-etrit-470x362 si serie A.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.