Europa League është prona e Sevillas

0
SHPËRNDAJE

 

_89734699_sturridge_goalSkuadra e Sevillas ka treguar edhe një herë se mbetet specialiste e Ligës së Europës duke fituar ndaj Liverpool në finale. Të kuqtë anglezë kaluan të parët në avantazh me një gol të bukur nga Sturridge. Pjesën e dytë Sevilla shënon në fillim me Gameiro, dhe kapiteni Coke një dygolësh.

MIN635bc8_44UKYnmy_SOCCER_EUROPA_LIV_SEV_0518Ky është i treti vit rradhazi që Sevilla fiton këtë trofe, gjithsej e ka fituar 5 herë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.