Europa League / Skënderbeu kalon, ngel Tirana dhe Prishtina

0
SHPËRNDAJE

Europa League / Skënderbeu k kaluar me sukses skuadrën nga Andorra të Sant Julia dhe për këtë ka mjaftuar Liridon Latifi.

Tre shtylla në pjesën e parë nga Vujoviç, një penallti e Latifit e pritur nga portieri mik dhe goli do të vinte me një goditje dënimi. Latifi shleu gabimin dhe Skënderbeu mendon për ndeshjen e dytë.

Tirana u përpoq në Izrael, por Makabi shënoi që në minutën e 27 dhe e mbyll pjesën e parë në avantazh 1-0 me gol të Cohen. Dasa realizoi edhe një tjetër në pjesën e dytë dhe kualifikimi normalisht që është një mision gati i pamundur.

Edhe më i pamundur është edhe për Prishtinën, që pësoi pesë gola që në pjesën e parë të ndeshjes.

EUROPA LEAGUE – Turi i parë

E enjte, më 29 qershor, ora 20:00

Norrkoping – Prishtina 5-0
Shënues:
 Karlson 10’, Anderson 24’, Eliason 26’, Holmberg 31’, 40’

Makabi Tel Aviv – Tirana 2-0
Shënues:
 Cohen 27’, Dasa 64’

Skënderbeu – Sant Julia 1-0
Shënues: Latifi 69’

S'KA KOMENTE

Comments are closed.