Ever Banega mezi po pret të largohet nga Inter

0
SHPËRNDAJE


Seria A / Ever Banega është shumë pranë kthimit në Sevilla, madje mezi po pret që t’ia mbathë nga Milano.

Mesfushori argjentinas, Ever Banega do të largohet gjatë kësaj vere nga Inter, ku pata një sezon jo shumë të mirë.

Sipas mediave spanjolle dhe italiane, marrëveshja është arritur dhe shumë shpejtë Banega do të jetë lojtar i ri i Sevillas.

Sipas Marca dhe Sport Mediaset, Banega dëshiron të kthehet në Sevilla dhe për shërbimet e tij tashmë janë paguar 9 milionë euro.

Banega pikërisht një vit më parë nga Sevilla u transferua në Inter

S'KA KOMENTE

Comments are closed.