Exit Poll, Bartomeu drejt konfirmimit si president i Barcelonës

0
SHPËRNDAJE

josep

Josep Bartomeu do të jetë me shumë mundësi president i Barcelonës edhe për vitet e ardhshme. Klubi blaugrana ka mbajtur sot zgjedhjet për të vendosur se cili do të jetë presidenti i ri i klubit dhe sipas një sondazhi të kryer nga TV3, Bartomeu është në avantazh kundrejt sfidantit të tij Laporta. Sondazhi u zhvillua në 5.000 anëtarë që votuan dhe sipas rezultateve Bartomeu kryeson me 49.5% të votave ndërsa rivali i tij kryesore Laporta 36.6% të votave. Të pranishëm në votim kanë qënë rreth 100 mijë anëtarë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.