Fabiana, boksierja shqiptare shpallet kampione

0
SHPËRNDAJE

fabianabytyqiwbc
Bytyqi pas fitores

Fabiana Bytyqi u bë kampionia më e re në peshat e lehta sipas Këshillit Botëror të Boksit pasi mundi Teodora Bacheva të Bullgarisë, me pikë në një dyluftim të fortë në prani të më shumë se 3500 tifozë në Pilzen, Çeki.

Bacheva ishte më agresive, duke lëvizur shpejt dhe duke bërë presion. Bytyqi vendosi të mos shfrytëzojë aftësitë në distancën e saj të preferuar duke ndenjtur disi pasive në fillim.

Internetversion Offizielles Wiegen im ECE Potsdamer Platz Berlin
Exklusive Box-Gala am 9. Januar 2016 Maritim Hotel Berlin
SAT.1 überträgt dieses exklusive Box-Event
WBO-Europameisterschaft im Schwergewicht
Michael Wallisch (GER)
WBO-Junioren-Weltmeisterschaft im Mittelgewicht
Jan Meiser (GER)
 Robin Krasniqi (GER) neu im Super-Mittelgewicht!
Offizielle Pressekonferenz vor der exklusiven Box-Gala im Maritim Hotel Berlin am 9. Januar 2016 laden die Pollex Box-Promotion und SES Boxing PK Ulf Steinforth Potsdamer Str.4 Diplomaten Club
08.01.2016


Copyrigth Peter Gercke, Wilhelm Raabe Str.6, 39108 Magdeburg, Tel: 0171 6545444 Stadtsparkasse Magdeburg IBAN :DE 91 8105 3272 0042 3354 00 SWIFT-BIC: NOLADE21MDG Foto Honorarpflichtig auch für Internet


Bytyqi në një përballje të mëparshme (Foto: Honorarpflichtig auch für Internet)

Edhe pse Bacheva dominoi raundet e para, Bytyqi, realizoi me sukses planin e saj për ta goditur kundërshtaren më pak herë por shumë fort e pastër duke merituar pikët e gjyqtarëve.

Në fund Fabiana Bytyqi fitoi me pikë (67-66, 68-65, 67-66), duke u shpallur kampione. Kujtojmë se boksierja shqiptare bokson për Çekinë ku ka lindur.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.