Fati i keq ndjek Balotellin tek Milan

0
SHPËRNDAJE

imageSerie A/ Duket se edhe fati nuk e ka përkrahur rikthimin e Mario Balotellit tek Milan. Sulmuesi italian i ardhur sërisht në skuadër nga Liverpool ishte planifikuar t’a niste si titullar sfidën ndaj Udineses në mbëmjen e sotme, por nuk ka qënë e thënë të ndodhi kjo gjë. Balotelli ka pësuar një tërheqje muskulare në seancën e fundit stërvitore, dhe pritet të mos jetë i pranishëm në këtë sfidë kaq të rëndësishme. Trajneri Mihajlovic duhet që të modifikojë formacionin tashmë, pasi do të ketë një mungesë në sulm. Teksa Balotelli po pësonte një ndryshim rrënjësor në sjellje dhe jo vetëm, duket se është fati i keq që tani bëhet pengesë për të.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.