Federata e Boksit me President të ri

0
SHPËRNDAJE

timthumbËshtë zgjedhur Presidenti i ri i Federatës Shqiptare të Boksit pas votimeve të djeshme ku me 15 vota pro dhe 7 kundër fitoi Florend Kalivopuli që do të marrë postin e mbajtur deri më tani nga Gjergj Leqejza. Kalivopuli është një biznesmen i njohur në zonën e Gjirokastrës si dhe një koleksionist i zellshëm i relikeve historike. Ai u propozua nga 11 klube dhe shoqata sportive në vend.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.