Fergi: Priteni Van Gaal-in

0
SHPËRNDAJE

louis-van-gaal-

Ferguson bën thirrje për durim për Van Gaal !

Skocezi, i cili ndërtoi një dinasti në Manchester United, beson se klubi do ta marrë veten dhe të rikthehet në lavdinë e mëparshme, nëse ata vazhdojnë të kenë besim tek holandezi.

Ish-menaxheri i Manchester United Sir Alex Ferguson insiston se Louis van Gaal do të sjellë sukses përsëri në Old Trafford për aq kohë sa klubi është I durueshem me të.

United nuk ka fituar një trofe të madh që nga triumfi në Premier League në sezonin e fundit të Fergusonit në 2012-13, dhe FA Cup është mundësia e tyre reale për trofe.

Ferguson, megjithatë, thotë se lista e gjatë e të dëmtuarve ka penguar shanset e klubit të tij të vjetër në këtë sezon dhe është i bindur se Van Gaal ka shumë për të ofruar.

“Ajo është kaq e lehtë të bësh kritika, tha ai për Sky Sports. Ju duhet të jeni realist në lidhje me disa gjëra : 1–numri i të dëmtuarve ; Phil Jones ka luajtur vetëm shtatë ndeshje këtë sezon, Ashley Young [Antonio] Valencia, [Luka] Shaw, këto janë humbje të mëdha. Nuk ka rëndesi se cili ekip ju jeni, në qoftë se keni lojtarë që mungojnë ekuilibri në ekip do të prishet.

2–është gjithmonë e lehtë të harrosh, por ka edhe pesë lojtarë të rinj në sezonin e tyre të parë, pasi shumë të rinj kanë pasur një shans për të luajtur ndeshjen e tyre të parë dhe besoj që kjo e bën klubin më të mirë në Angli”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.