Festojnë shqiptarët e Lokomotivës, Lila eliminohet

0
SHPËRNDAJE

festa e lokomotivesLokomotiva e Zagrebit ka kaluar në urin e katërt të Europa League pas fitores në transfertë me Vorlska Poltava me rezultatin 2-3, rezultat ky historik për skuadrën kroate.

Grezda luajti 90 minuta dhe shkaktoi një 11 metërsh por që nuk u shëndërrua në gol, ndërsa në të 68-tën minutë hyri në fushë edhe Çekiçi.

Ndërkohë jashtë Europe ka dalë Andi Lila me Pas Janinën pasi u mundën nga AZ Alkmar në shtëpi me rezultatin 1-2. Lila luajti gjithë ndeshjen dhe u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 62-të.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.