FIFA do të testojë rregullin e ri në futboll

0
SHPËRNDAJE

gianni-infantino_1ehnt482nydxo1wemtfnqaoc15
Gianni Infantino

E nisur nga presidenti i ri Gianni Infantino, FIFA do të provojë përgjatë ndeshjeve të futbollit të Lojërave Olimpike për femra U20 dhe në Botërorin e ardhshëm të klubeve, rregullin e ri ku nëse një ndeshje shkon në kohën shtesë prej 2 herë nga 15 minuta, një zëvendësim i katërt do tu lejohet secilës prej skuadrave.

Vec kësaj, në mbledhjen e fundit FIFA i ka kërkuar Federates greke të rifillojë ndeshjet e Kupës së Greqisë, aktivitet ky që u ndalua si rrjedhojë e dhunës në ndeshjen mes PAOK dhe Olympiakos.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.