FIFA, “dritë jeshile” për tre lojtarë kuqezi

0
SHPËRNDAJE

xhimAliFIFA ka dhënë dritën jeshile për Ajetin, Berat Xhimshitin (mbrojtësi që do të grumbullohet për herë të parë me Shqipërinë) dhe Naser Alijin. Këta futbollistë e kishin të pamundur për të zbritur në fushë me Kombëtaren, pasi nuk ishte marrë leja e nevojshme nga qerveria botërore e futbollit që këta futbollistë të mund të luajnë me Shqipërinë. Por ja që duke nisur nga sfida e 4 shtatorit ndaj Danimarkës, të tre këta lojtarë që vijnë nga përvojat e aktivizimit në kampionatin zviceran, do të jenë të gatshëm për t’u aktivizuar, nëse De Biasi do të ketë nevojë për ta.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.