Figo: Ky ekip do e fitojë Championsin

0
SHPËRNDAJE

Luis Figo ka dhënë një intervistë, ku ka folur kryesisht për sfidën e nesërme të Bayernit me Atletico Madridin, por edhe për tema të tjera.figo

I pyetur se kush e fiton Champions League, portugezi jep mendimin e tij: “Mendoj se dy emrat më të mëdhenj që qëndrojnë kanë shansin më të madh. Tradita flet për Real Madridin dhe Bayernin. Ata janë favoritët. Bayernin e shoh si kandidatin kryesor që në fillim të sezonit. Ata janë shumë të fortë, kanë pafund përvojë për shkak të asaj që kanë arritur gjithnjë në vitet e fundit, gjysmëfinalet. Bayerni ka lojtarë shumë të mirë dhe një trajner fantastik si Pep Guardiola. Por sigurisht që kryqëzoj gishtat për Realin”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.