Fiorentina vuan në transfertë, Torino shkatërron Udinesen

0
SHPËRNDAJE

imageSerie A/ Goditja psikologjike që Fiorentina mori pas dy humbjeve radhazi me Udinesen dhe Juventusin, u ndje edhe në përballjen me Chievon në Verona.

Skluadra vjollcë nuk mundi të realizonte qoftë një gol në Bentegodi, por të paktën as u ndëshkua duke marrë një pikë që i vlen pak ose thuasje aspak për vendin e 4 që mbahet nga Interi.

Ndërkohë në ndeshjen hapëse të javës së 36-të të Serisë A, Udinezes i jepej mundësia të siguronte praktikisht mbijtesën, për në “Friuli” skuadra e Luiggi De Canios u shkatërrua 1-5 nga Torino. Një ndeshje që u dominua totalishr nga miqtë, gjë të cilën e tregon edhe rezultati.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.