Firmos Basha

0
SHPËRNDAJE

14685806396939
Dy blerjet e Murcia, Basha dhe Jona

Ka firmosur Vullnet Basha dhe ashtu sic e delaroi edhe vetë, stacioni i tij i radhës është në një tjetër klub spanjoll të divizionit të dytë, Murcia. Pas një viti pozitiv te Ponferradina dhe pas një sezoni të mirë te Real Zaragoza një vit më përpara, Murcia i besoi aftësive të mes-fushorit shqiptar që ka veshur edhe fanellën e Kombëtares së Shqipërisë. Zyrtarizmi erdhi pak orë më parë nga vetë klubi Murcia që lajmëroi afrimin e Bashës nga Ponferradina dhe Jona nga Albacete.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.