Firmos Fernando Torres

0
SHPËRNDAJE

_90283026_torres_epa
Torres dhe Pepe në dyluftim

Sulmuesi Fernando Torres ka firmosur kontratën e re me Atletico Madrid që do e mbajë edhe për një vit tjetër 32 vjecarin në kryeqytetin spanjoll. Ish-lojtari i Liverpool e Chelsea u kthye te Atletico ku luajti para se të shkonte te Milan në 2015. Vitin që shkoi, Torres shënoi 12 gola në 44 ndeshje për Atletico që e mbylli sezonin në vendin e tretë në La liga. Edhe partneri i tij në sulm, francezi Antoine Griezmann firmosi kontratë të re me Atletico Madrid javën e kaluar.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.