Fitore fantastike e Shkëndijës!

0
SHPËRNDAJE

shkendija mlada boleslavShkëndija e Tetovës merr një fitore të madhe sot ndaj Mlada Boleslav, me rezultatin e pastër 2 – 0.

Pjësa e parë e takimit u mbyll me rezuktat të bardhë 0 – 0, ndërkohë që një karton i kuq për miqtë në minutën e 52-të ndryshoi balancat.

Shkëndija u hodh në sulm, dhe shënoi dy herë: Zhunior zhbllokoi rezultatin në minutën e 69-të, ndërsa në të 75-tën ishte “Buba” që vulosi fitoren.

Një rezultat mjaft i mirë për Shkëndijën, që është shumë pranë kalimit në turin e katërt të Europa League.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.