Fitorja kundër Skënderbeut, rekord për Dinamo Zagreb

0
SHPËRNDAJE
Loading...

11918949_940898349317264_6082060745377659567_nFitorja 4-1 e Dinamos së Zagrebit kundër Skënderbeut në fazën e ndeshjeve shtesë (play-off) për të përcaktuar pjesëmarrësit a fazës së grupeve, përbën një rekord të ri për ekipin kroat pasi arriti në 39 ndeshje zyrtare radhazi pa asnjë humbje. Këtu hyjnë ndeshjet në kampionat, kupë, superkupë dhe ndeshjet në Europë. Humbja e fundit për Dinamon ka ndodhur në nëntorin e kaluar dhe i është shkaktuar nga rumunët e Astra Giurgiu.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.