Flamurtari kampion

0
SHPËRNDAJE

Plasa-ngre-trofeun-basket-700x496
Foto: Telesport.al

Vajzat e ekipit të basketbollit Flamurtari kanë fituar ndeshjen e pestë të serive finale të kampinatit kombëtar me rezultat 75-62 duke e mbyllur serinë në 3-2 e duke bërë te tyrin trofeun e madh. Ndeshja u luajt dje në Vlorë nën arbitrimin e gjyqtarëve malazesë. Më të dalluarat e kësaj ndeshje në radhët e kampioneve ishin Zykaj, Myrto, Plasa por edhe Palko e Kostallari. Në krahun tjetër spikatën Turcinovic dhe Xhanaj.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.