Flamurtari ndërron stemën dhe fanellën

0
SHPËRNDAJE

11811580_698872280243201_3094990188816517181_n
Stema e re e stampuar në bluzë
11204876_910976665640263_2925090250848616066_n
Fanellat e reja

Që nga sot Flamurtari i Vlorës do të përfaqësohet me një stemë të re, të ndryshme nga ajo që ka mbajtur për vite të tëra. Stema e re është realizuar nga një piktor vlonjat dhe përmban flamurin që ngriti Ismail Qemali në Vlorë, ngjyrat kuq e zi të fanellës dhe shkronjën e parë të skuadrës. Ndryshim në paraqitje ka pësuar edhe vetë fanella që gjithashtu i largohet disi tradicionales, gjë që në përgjithësi nuk është pritur mirë nga tifozët vlonjatë.

Stemat e mëparshme të Flamurtarit:

Flamurtari Vlore 1Flamurtari Vlore 2

Flamurtari Vlore 4

S'KA KOMENTE

Comments are closed.