Flamurtari përgatit një tjetër afrim

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Nuk ka të ndalur Flamurtari në këtë merkato. Edhe pse e morën me mjaft ngadalë punën për afrimin e lojtarëve, tani trajneri Levi e ka kompletuar ekipin ashtu siç dëshironte ai. Pas shumë afrimesh të bujshme dhe lojtarësh cilësorë, tashmë klubi vlonjat ka afruar në ekip edhe një tjetër lojtar. Bëhet fjalë për mbrojtësin kroat, Ivan Fushtar, i cili vjen nga kampionati i Kroacisë ku ka qënë pjesë e Slaven Belupo, ku ka qënë titullar tek ky ekip.

image Ai luan si qëndërmbrojtës, dhe pritet që sëbashku me Debatik Currin të formojnë një nga dyshet më të forta të mbrojtjes në Superligë. Mbrojtësi Fushtar pritet të zyrtarizohet pas prezantimit të Nderim Nexhipit.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.